Tragjedia ku humbën jetën 45 shqiptarë, Blinken: DASH dhe populli amerikan shprehin ngushëllimet

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tragjedia ku humbën jetën 45 shqiptarë, Blinken: DASH dhe populli amerikan shprehin ngushëllimet

Sekretari amerikan i Shtetit Anthony Blinken ka reaguar pas tragjedisë së ndodhur ditën e sotme në Bullgari ku humbën jetë 45 shqiptarë që ktheheshin nga një udhëtim në Stamboll.

Blinken shprehet se DASH dhe popullin amerikan shprehin ngushëllimet për humbjet e jetëve.

“DASH dhe populli amerikan shprehin ngushëllimet për popullin e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë për humbjen tragjike të jetëve në aksidentin e sotëm të autobusit dhe në zjarrin e rënë në shtëpinë e të moshuarve. Zemra jonë është me ata që janë në zi ndërsa të lënduarve u urojmë shërim të shpejtë”, shkruan Blinken.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy