Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm godet vendin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm godet vendin

Turqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm godet vendin

Nuk ndalen lëkundjet e tokës në Turqi. Mediat turke shkruajnë se një tërmet tjetër me magnitudë 5.6 ballë goditi provincën lindore turke Bingöl. Tërmeti u regjistrua në orën 9 e 51 me kohën lokale.

Agjencia e Menaxhimit të Emergjencave dhe Fatkeqësive (AFAD) në një deklaratë në faqen e saj të internetit njoftoi se tërmeti ka ndodhur në rrethin Karliova.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej 7.1 kilometrash. Një tërmet i ngjashëm dje goditi të njëjtin rajon, duke lënë të paktën një person të vdekur dhe duke lënduar rreth 20 të tjerë

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy