U arrestuan për “Teatrin”, Meta apelon: Lironi të burgosurit politikë në Shqipërinë e 2020!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon ashpër për arrestimet, ndalimet dhe procedimet e protestuesve pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Teksa tetë të arrestuarit dalin sot para Gjykatës së Tiranës për masën e sigurisë, Kreu i Shtetit thekson se të gjitha janë arrestime politike dhe duhen liruar.

“Të gjitha ARRESTIMET, NDALIMET dhe PROCEDIMET për mbrojtjen paqësore të Teatrit Kombëtar janë vetëm POLITIKE.

Vetë operacioni për shembjen e tij ishte kryevepra e asgjesimit përfundimtar të çdo iluzioni për ekzistencën e shtetit të së drejtës në Shqipëri.

Advertisement

LIRONI TË BURGOSURIT POLITIKË NË SHQIPËRINË E 2020!”, shkruan Meta.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy