U përpoq të kalonte sekrete mbi nëndetëset bërthamore, arrestohet inxhinieri në SHBA

Pinterest LinkedIn Tumblr +
U përpoq të kalonte sekrete mbi nëndetëset bërthamore, arrestohet inxhinieri në SHBA

Një inxhinier bërthamor dhe gruaja e tij u arrestuan dhe u akuzuan se janë përpjekur vazhdimisht për të kaluar sekrete në lidhje me nëndetëset bërthamore amerikane në një vend të huaj, por që vendi nuk përcaktuar.

Lajmi bëhet i ditur nga Washington Post, citojnë mediat italiane, sipas të cilave, bëhet fjalë për Jonathan Toebbe dhe gruan e tij Diana.

Plani i spiunazhit u zbulua nga FBI, agjentët e të cilit më pas kaluan si spiunë nga ai vend, duke krijuar një kurth për çiftin, i cili la informacionin në një paketë me një kartë digjitale, të mbështjellë me plastikë, të fshehur mes dy fetave bukë në një gjysmë sanduiç me gjalpë kikiriku.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy