“Ukrainas, dorëzoni armët/ Putin kërcënon Perëndimin: Kush ndërhyn, do i paguajë shtrenjtë pasojat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ukrainas, dorëzoni armët/ Putin kërcënon Perëndimin: Kush ndërhyn, do i paguajë shtrenjtë pasojat

Presidenti Vladimir Putin i kerkoj forcave ukrainase qe te mos bejne rezistence teksa Rusia ka nisur nje operacion ushtarak ne kete vend.

Kreu i Kremlinit kerkoi qe ushtaret ukrainas te dorezojne armet dhe te largohen ne familjet e tyre .

Duke iu pergjigjur me nje gjuhe te forte vendeve Perendimore, Vladimir Putin tha se “kush nderhyn ne ceshtjen mes Rusise dhe Ukraines do ti paguaj shume shtrenjte pasojat”.

Rusia e ka nisur pushtimin e Ukraines duke qelluar me raketa drejt objektivave ushtarake vendas, baza ushtarake dhe magazina me arme. Qytetet kryesore te sulmuara jane Odessa, Kharkiv dhe Kievi. Flitet deri tani edhe per nje numer te konsiderueshem viktimash.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy