Ushtria ukrainase: Vetëm të premten, rrëzuam 7 avionë rusë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ushtria ukrainase beri te ditur se gjate te premtes kane mundur te rrezojne 7 objektiva ajrore te forcave ruse.

Behet fjale per mjete ushtarake ruse te cilat jane neutralizuar nga njesite raketore kunderajrore si dhe nga forcat e brigades se 93 të mekanizuar të veçantë, Kholodny Yar.

Lajmi u be i ditur nga agjencia shteterore e lajmeve Ukrinform.

“Për shkak te humbjeve te konsiderueshme, ushtria ruse ka reduktuar ndjeshêm aktivitetin në hapesiren ajrore te qyteteve dhe tani po godet fort ne distance me raketa balistike dhe raketa ne distance nga anijet”, beri te ditur ushtria ukrainase.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy