VIDEO/ Biden harron sërish, gazetari i kujton emrin e … Hamasit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Biden harron sërish, gazetari i kujton emrin e … Hamasit

Shqetësim i madh shkaktoi sjellja e presidentit amerikan, Joe Biden, i cili gjatë fjalimit të tij për negociatat e vazhdueshme të pengjeve mes organizatës palestineze dhe Izraelit, harroi emrin e Hamasit.

“Ka një lëvizje, dhe nuk dua, nuk dua…”, tha presidenti 81-vjeçar, duke ndaluar për të ngulur sytë në hapësirë, pasi kishte harruar atë që donte të thoshte.

“Më lejoni t’i zgjedh fjalët e mia me kujdes”, vazhdoi ai në një përpjekje për të fituar kohë derisa iu kujtua fjala “Hamas”.

“Ka disa lëvizje, ka pasur… një përgjigje nga, uh…”, tha ai, duke pushuar përsëri ndërsa shikonte me të njëjtin shikim të humbur.

Advertisement

“Ka pasur një përgjigje… nga… opozita, por…”, tha ai.

Me mendimet e tij ende të ngatërruara për disa sekonda, ai pa majtas, duke marrë udhëzimet e nevojshme nga një gazetar që më në fund i kujtoi emrin e Hamasit.

Advertisement

“Po, më vjen keq për Hamasin”, tha ai më pas.

Ky incident i ri vjen vetëm një ditë pasi Joe Biden ngatërroi Emmanuel Macron me Francois Mitterrand. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy