VIDEO/ Pamje të reja nga tërmeti i fortë që goditi Tajvanin, makinat dhe ndërtesat lëvizin sikur të jenë kartona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Pamje të reja nga tërmeti i fortë që goditi Tajvanin, makinat dhe ndërtesat lëvizin sikur të jenë kartona

Një tërmet i fuqishëm goditi Tajvanin mëngjesine sotmë duke shkaktuar 9 viktima. Siç shihet edhe nga pamjet forca e tërmetit ka qenë 7.4, ka krijuar tronditje në rrugë, ndërsa makinat dhe ndërtesat lëvizin sikur të jenë kartona.

Pamjet e tmerrshme kanë bërë xhiron në rrjetet sociale, ndërsa autoritetet janë duke u përpjekur të shpëtojnë personat e bllokuar.

Tërmeti i fuqishëm rrëzoi një ndërtesë 10-katëshe përpara syve të qytetarëve. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar momentin, kur ndërtesa shembet dhe qytetarët vrapojnë të tmerruar.

Advertisement

Tërmeti me magnitudë 7.4 shkaktoi në total 9 viktima, ndërsa më shumë se 900 të tjerë janë bllokuar.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy