VIDEO/ Tragjedi në Rusi, orteku i dëborës vret tre persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tre persona u vranë nga një ortek që goditi një vendpushim skish në Norilsk, në Rrethin Arktik. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e vona të të premtes, sipas mediave ruse.

Ekipet shpëtuan dy të rritur, një burrë 45-vjeçar, një grua 38-vjeçare dhe një fëmijë. Një 14-vjeçar u gjet i gjallë, por është në gjendje të rëndë.

Advertisement

Në videot e postuara në faqet e rrjeteve sociale, ekipet e shpëtimit dhe vullnetarët luftuan tërë natën në kushte të pafavorshme për të mbërritur deri tek vendi i ngjarjes e për të shpëtuar jetë njerëzish.

Autoritetet ruse kanë nisur një hetim për rrethanat në të cilat ndodhi aksidenti tragjik. Orteku mbuloi një sipërfaqe prej 300 metra katrorë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy