VIDEO: Tragjedi në Rusi, rrëzohet avioni me parashutistë, 16 viktima dhe 7 të plagosur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO: Tragjedi në Rusi, rrëzohet avioni me parashutistë, 16 viktima dhe 7 të plagosur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rusi ku 16 persona kanë humbur jetën tragjikisht dhe 7 të tjerë janë plagosur pas rrëzimit të një avioni, në rajonin e Tatarstan.

Mediat në Rusi bëjnë me dije se avioni L-410 me parashutistët e klubit lokal u rrëzua në zonën e Menzelinskut. Në bord ndodheshin 23 persona mes të cilëve 21 parashutistë dhe 2 anëtarë të ekuipazhit.

Informacioni u konfirmua nga shërbimi i zyrës së shtypit të drejtorisë rajonale të Ministrisë së Situatës së Emergjencave.

Advertisement

Njësitë e shpëtimit janë nisur drejt vendit të ngjarjes. Nga informacionet paraprake, dyshohet se pas rrëzimit avioni shpërtheu në flakë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy