Vizita në Britaninë e Madhe/ Zelensky takohet me Mbretin Charles

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vizita në Britaninë e Madhe/ Zelensky takohet me Mbretin Charles

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky u takua me Mbretin Charles III në Buckingham Palace këtë të mërkurë.

 

 

Zelensky iu drejtua më parë anëtarëve të parlamentit britanik dhe u takua me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Rishi Sunak gjatë një vizite të papritur në MB.

Advertisement

 

 

Ai është planifikuar të takohet edhe me presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz në Paris në orët në vijim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy