Vuçiç takon Putin në Rusi/ Diskutohet situata në rajon dhe marrëdhëniet me Kosovën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vuçiç takon Putin në Rusi/ Diskutohet situata në rajon dhe marrëdhëniet me Kosovën

Presidenti i serbise, Aleksander Vuçiç, është takuar këtë të enjte me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në Soçi.

Dy udheheqesit do të bisedojnë rreth temave kryesore politike, bashkëpunimit tregtar dhe çmimin e gazit.

Advertisement

Në këtë takim pritet të diskutohet gjithashtu për situatën në ballkanin perendimor dhe marredheniet e serbisë me Kosovën.

Kjo eshte hera e 19 qe presidenti serb takohet me homologun rus. Për herë të fundit ata biseduan në qershor  të 2020 në kuadër të një parade ushtarake në Moskë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy