Zelensky: Ne kurrë nuk kemi dashur të vrasim, por duhet të luftojmë për ta larguar armikun

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zelensky: Ne kurrë nuk kemi dashur të vrasim, por duhet të luftojmë për ta larguar armikun

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky gjatë një fjalimi tha se Ukraina nuk e ka dashur kurrë këtë luftë, por kanë qenë të tjerët që i kanë shpallur luftë popullit ukrainas.

“Ne nuk e kemi dashur  kurrë  këtë luftë, por të tjerët na e sollën. Ne kurrë nuk kemi dashur të vrasim dikë, por duhet të luftojmë për ta larguar armikun nga toka dhe nga jeta jonë. Ne duhet të tolerojmë atë që asnjë komb i vetëm në Europë nuk e ka toleruar në 70 vitet e fundit”, tha presidenti ukrainas.

Zelensky shtoi se ka folur me kryeministrin Boris Johnson, presidentin e Polonisë, kreun e qeverisë italiane dhe presidentin e Francës.

Advertisement

“Nëse situata përkeqësohet, atëherë vendet duhet të miratojnë sanksione të reja për të siguruar paqen.Ne duhet të luftojmë kundër të keqes që dëshiron të shkatërrojë njerëzimin,” përfundoi Zelensky.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy