Zjarri i depove të naftës pranë Krimesë, mediat ruse: U shkaktua nga një sulm me dron

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri i depove të naftës pranë Krimesë, mediat ruse: U shkaktua nga një sulm me dron

Media shtetërore ruse, TASS bën përgjegjës një sulm me dron për shkrumbimin e depos së naftës në rajonin Krasnodar të Rusisë jugperëndimore.

 

Mediat ruse shkruajnë se zjarri në portin e Volnës pranë një ure që lidh Rusinë me Krimenë e aneksuar ishte për shkak të rënies së dronit.

 

Advertisement

Objekti ndodhet afër urës së Kerçit, e cila u dogj nga forcat ukrainase në tetor 2022.

 

Rusia nuk ka mbështetur me prova pretendimet për shkaqet e zjarrvënies. Nga ana tjetër Ukraina nuk ka bërë asnjë reagim.

 

Advertisement

Megjithatë raportohet vetëm për dëme materiale dhe jo në njerëz.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy