136 gjoba në Shkup, 53 për tejkalim të shpejtësisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 153 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre:

53 për tejkalim të shpejtësisë, 12 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 4 për ngasje të makinës pa patentë shoferi.

Sipas njoftimit të MPB-së janë shqiptuar dhe 5 gjoba për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 5 të tjera për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

136 gjoba në Shkup, 53 për tejkalim të shpejtësisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy