168 gjoba për shoferët në Shkup, 43 për vozitje të shpejtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (18.04.2022) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 168 gjoba, nga të cilat 43 sanksione për drejtim të automjetit mbi shpejtësinë e lejuar, 20 masa për drejtim automjeti pa patentë shofer, gjashtë sanksione për drejtim të automjetit nën ndikimin e alkoolit.

“Janë vendosur 12 masa për përdorimin e celularit, 12 sanksione për mosrespektim të të drejtës së kalimit, shtatë masa për kalim sinjalizim të mbyllur (semafor të kuq), katër sanksione për automjete të paregjistruara”.

“Aksionet e intensifikuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni.

Advertisement

168 gjoba për shoferët në Shkup, 43 për vozitje të shpejtë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy