Ademi reagon në lidhje me gardhin rrethues në Qeveri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arbër Ademi nga Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar në lidhje me gardhin rrethues në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Ai thekson se ky veprim i Qeverisë ka për qëllim t’i ruajë vazalët e OBRM-PDUKM0së nga shqiptarët.

“Rrethoja vendohet përshkak se Qeveria është e vetëdijshme se është me legjitimitet vetëm maqedonas dhe në këtë mënyrë mundohet t’i ruaj vazalët e përzgjedhur të VMRO-s nga populli shqiptar”, shprehet Ademi.

Kujtojmë se gardhi rrethues u prish në kohën kur në pushtet ishte LSDMkur në krye të Qeverisë ishte Zaev, ndërsa me formimin e Qeverisë, nga sot, gardhi rrethues sërish do të jetë para Qeverisë./Telegrafi/

Advertisement

The post Ademi reagon në lidhje me gardhin rrethues në Qeveri appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy