Aksidenti tragjik në Bullgari, takohen prokurorët e Maqedonisë dhe Bullgarisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prokurori publik i Republikës së Maqedonisë së Veriut Ljubomir Joveski sot do të takohet me drejtorin e Shërbimit Hetimor Kombëtar bullgar Borislav Sarafov në vendin e aksidentit të autobusit në autostradën Struma në Bullgari.

Takimin me Joveskin e ka konfirmuar drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar bullgar Sarafov në një deklaratë për “BTA”.

Të dy do të takohen në vendin e aksidentit në autostradën e Strumës, ku mbrëmë një autobus turistik me targa të Maqedonisë është djegur. Të paktën 45 persona kanë humbur jetën në aksident.

Aksidenti tragjik në Bullgari, takohen prokurorët e Maqedonisë dhe Bullgarisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy