Anulohet greva e punonjësve të Fondit për sigurim shëndetësor në RMV

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Anulohet greva e punonjësve të Fondit për sigurim shëndetësor në RMV

Është anuluar greva e të punësuarve në Fondin për Sigurim Shëndetësor, njoftojnë nga Sindikata e të punësuarve në Administratë, Gjyqësor dhe shoqatave qytetare të RM (SPAGJSHQ).

Lexo po ashtu
Abduramani: Pagat e punonjësve të FSSH mbeten të njëjta deri në maj

Advertisement

Nga Sindikata thonë pas dorëzimit të kërkesës deri tek Kryeministri, është miratuar një ligj i ri me të cilën rekomandohet që vlera e pikëve të ngelet e njëjtë.

Nëse pas 31 majit ka ndryshim të këtij vendimi, nga UPOZ thonë se greva do të aktivizohet përsëri.

Vendimi, siç bëjnë me dije, është marrë pas mbledhjes së sotme të Bordit Drejtues të FSSH-së./Telegrafi/

Advertisement

 

Anulohet greva e punonjësve të Fondit për sigurim shëndetësor në RMV shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy