Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë, qëndronin ilegalisht në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia e Maqedonisë dje ka arrestuar dy shtetas të Shqipërisë të cilët qëndronin ilegalisht në vendin tonë.

“Mbrëmjen e djeshme (8-korrik) rreth orës 22:20, në rrugën rajonale Hanet e Mavrovës-Dibër, në lokalitetin “Livadhet e Senës”, policia nga SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë arrestuar personat A.Ç. (29) dhe një 17-vjeçarë, të dy nga Republika e Shqipërisë, të cilët kishin hyrë ilegalisht në vendin tonë, ku kanë qëndruar të paregjistruar dhe nuk kishin dokumente identifikimi”, thonë nga MPB.

Pas arrestimit, shtetasit shqiptarë u dorëzuan në Stacionin e Policisë së Dibrës për procedime të mëtejshme.

 

Advertisement

The post Arrestohen dy shtetas të Shqipërisë, qëndronin ilegalisht në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy