Arrestohet një person në Kërçovë për shkak të tregtisë me lëndë narkotike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme informon se dje në ora 19.30 në Kërçovë është arrestuar personi me iniciale S.I (48) nga fshati Garani.

“Me urdhër të gjykatës, gjatë bastisjes në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar marihuanë, peshore digjitale dhe lloje të ndryshme të substancës pluhur. S.I është arrestuar dhe është mbajtur në Stacionin policor në Kërçovë dhe kundër tij do të ngritët akuzë sipas nenit 215 të Kodit penal për “prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe pararendësve”.

Arrestohet një person në Kërçovë për shkak të tregtisë me lëndë narkotike shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy