Arrestohet një person në Shkup, akuzohet për grabitje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nëpunësit e policisë të Njësitit së Policisë për Intervenim pranë SPB Shkup dje në Shuto Orizare kanë arrestuar një të mitur nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të dyshimit për vepër të kryer penale “grabitje”.

Nga MPB informojnë se i arrestuari mbrëmë në orën 20:50 nga një kolonial në rajonin e Qendrës, me kërcënim me thitë ndaj të punësuarës ka marrë para nga qarkullimi ditor.

Personi është arrestuar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Arrestohet një person në Shkup, akuzohet për grabitje shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy