ASh: Kemi treguar qëndrimin tonë, OBRM-PDUKM në mesin tonë nuk do të gjejë partner vasal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
ASh: Kemi treguar qëndrimin tonë, OBRM-PDUKM në mesin tonë nuk do të gjejë partner vasal

Aleanca për Shqiptarët e ka treguar që në fillim qëndrimin e vetë për procesin integrues të vendit dhe për atë që u quajt propozimi francez, thuhet në reagimin e kësaj partie, ndaj pohimeve të liderit të OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski.

“OBRM-PDUKM në mesin tonë nuk do të gjejë partner vasal siç një kohë ka pasur BDI-në, e cila tani të njëjtin vasalitet ka edhe ndaj LSDM-së.

Aleanca për Shqiptarët është vetëm e shqiptarëve dhe e popullit dhe llogari jep vetëm para popullit”, thonë nga ASH.

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski më herët kërkoi që opozita shqiptare të dal me qëndrim për organizimin e referendumit për propozimin francez./Telegrafi/

Advertisement

Mickoski: Opozita shqiptare të del me qëndrim, a është opozitë a është me pushtetin

ASh: Kemi treguar qëndrimin tonë, OBRM-PDUKM në mesin tonë nuk do të gjejë partner vasal shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy