Autoritetet vendase tregojnë për aksidentin e autobusit me dhjetëra të vdekur në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Borislav Sarafov, autoriteti për shërbime hulumtimi në Bullgari ka folur për aksidentin ku humbën jetën 46 qytetarë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai ka informuar se në autobus ka pasur 52 udhëtarë, 12 prej të cilëve janë fëmijë. “Në autobus nuk ka qytetarë të Bullgarisë”.

Në mesin e viktimave është edhe shoferi i autobusit.

Autoritetet bullgare janë duke dalë me deklarata rreth aksidentit duke treguar se shkaqet mund jenë të ndryshme ndërsa kontakti i autobusit me mbrojtëset në autostradë ka qenë fatal dhe në atë moment ka pasur edhe zjarr në autobus. /Telegrafi/

Advertisement

Autoritetet vendase tregojnë për aksidentin e autobusit me dhjetëra të vdekur në Bullgari shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy