Banorët e Gjorçe Petrovit protestojnë, nuk duan 30 ndërtesa dhe 4000 banesa të reja

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një pjesë e banorëve të komunës së Gjorçe Petrovit, sot kanë dalë në protestë, si revoltë për Plani urbanistik shtetëror i ri, i cili parasheh ndërtimin e 30 objekteve të reja në komunë dhe 4000 banesave të reja.

“Ndërtimi i këtyre objekteve do të sjellë probleme shtesë në të ardhmen. Prandaj kërkojmë pezullimin e ndërtimit të pallateve, jo për ndërtimin e një shkolle e kopshti në bashki. Ne mbështesim maksimalisht ndërtimin e një shkolle dhe një kopshti”, thanë pjesëmarrësit në protestë.

Banorët e Gjorçe Petrovit protestojnë, nuk duan 30 ndërtesa dhe 4000 banesa të reja shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy