Bashkia e Shkupit nesër dhe pasnesër do të bëjë spërkatje kundër mushkonjave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bashkia e Shkupit njofton qytetarët se me datë 12 dhe 13.07.2024 (e premte dhe e shtunë) në orët e hershme të mëngjesit do të bëhet dezinsektim ajror në zonën e qytetit të Shkupit kundër formave të rritura të mushkonjave.

“Nëse kushtet e motit nuk e lejojnë dezinsektimin, do të spërkatet të nesërmen, kur kushtet atmosferike janë të favorshme, në të njëjtën kohë”.

“Njoftohen bletarët që të marrin masat e nevojshme për mbrojtjen në kohë të bletëve”, thonë nga Bashkia e Shkupit.

The post Bashkia e Shkupit nesër dhe pasnesër do të bëjë spërkatje kundër mushkonjave appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy