Basistje në një shtëpi në Çair, gjenden armë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia njofton sot se me urdhër të Gjykatës Themelore Penale është kryer bastisje në Çair të Shkupit.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e I.A (47) dhe lokaleve ndihmëse, kanë sekuestruar një kornizë e një pushke automatike me 30 fishekë 7.62×39 mm, një pushkë gjuetie “Fabran”, një pompë “SDASS” kal.12 /76mm, një gjysmë- automatiku i prodhimit jugosllav, kalibër 7.62 mm dhe tetë gëzhoja gjuetie”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia shton se I.A është arrestuar dhe ndaj t’i do të ngritet kallëzim penal./Telegrafi/

Advertisement

Basistje në një shtëpi në Çair, gjenden armë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy