Borissov: Gjithmonë jemi të gatshëm t’u ndihmojmë fqinjëve dhe miqve më të ngushtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ne jemi gjithmonë të gatshëm të ndihmojmë fqinjët dhe miqtë tanë më të ngushtë. Këtë ia thashë kryeministrit Zoran Zaev, i cili na falënderoi për gatishmërinë për t’i ndihmuar ata, duke siguruar vaksina kundër KOVID-19, publikoi kryeministri bullgar Boyko Borissov në profilin e tij në Facebook.

“Situata është vërtet e vështirë dhe ne duhet të mbështesim njëri-tjetrin dhe të jemi solidarë. Çdo jetë është e rëndësishme dhe ne do të bëjmë përpjekje maksimale për ta ruajtur atë”, tha Borissov.

Porosia nga Borissov pason pas falënderimit që kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i dërgoi natën e kaluar përmes Facebook homologut të tij bullgar dhe Qeverisë në Sofje për vendimin për të dhuruar një pjesë të vaksinave të tyre kundër COVID-19 Republikës së Maqedonisë të Veriut.


Zaev: Personalisht e falënderova Borissovin për gjestin human

Advertisement

Borissov: Gjithmonë jemi të gatshëm t’u ndihmojmë fqinjëve dhe miqve më të ngushtë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy