Bullgaria pengon nënshkrimin e marrëveshjes së Maqedonisë së Veriut me Frontex-in

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Gjuha maqedonase” vazhdon të mbetet një çështje që pengon Maqedoninë e Veriut në arritje të marrëveshjeve të rëndësishme.

Kështu ndodhi edhe me Frontex-in, për shkak të re rezervave të shprehura nga Bullgaria, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Këtë e ka konfirkuar zëvendëskryeministri i Çështjeve Europiane, Nikolla Dimitrov, i cili ka njoftuar se marrëveshja me Frontex-in nuk është nënshkruar.

Sipas tij, Maqedonia e Veriut është vendi i parë që i ka mbyllur bisedimet thelbësore dhe përmbajtësore për të drejtat, detyrimet dhe përgjegjësitë që dalin nga Frontex-i./Telegrafi/

Advertisement

Bullgaria pengon nënshkrimin e marrëveshjes së Maqedonisë së Veriut me Frontex-in shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy