Danillovski: Efekti i atyre vaksinave do të dihej pas dy ose tre muajve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku Dragan Danillovski për “TV 24” thotë se vaksinat mund të konsiderohen si parandalim i një vale të mundshme vjeshtë, sepse një pandemi mund të zgjidhet në një mënyrë natyrale, duke vuajtur nga sëmundja dhe përfitimet e shkencës moderne.

Ai thotë se edhe nëse vijnë 2 milion doza të vaksinave sot, efekti mund të ndodhë pasi të krijohet mbrojtja, gjegjësisht të paktën pas 2 muajsh.

“Duhet të dihet që efekti i atyre vaksinave do të jetë në dy deri në tre muaj. Mendoj se nuk do të kemi problem me shtretërit, por duhet t’i ndihmojmë punëtorët shëndetësorë”, tha Danillovski.

Ai thotë se nëse ky ritëm i infeksionit vazhdon, në vjeshtë nuk do të ketë valë të pandemisë së coronavirusit në vend./Telegrafi/

Advertisement

Danillovski: Efekti i atyre vaksinave do të dihej pas dy ose tre muajve shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy