Dy minatorë të plagosur rëndë në turnin e natës në një minierë në Probishtip

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy minatorë nga Probishtip janë lënduar rëndë teksa punonin në një minierë në Probishtip. Njëri është 20 vjeç, dhe i madhi është 38 vjeç. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe policia është njoftuar nga urgjenca, thuhet në buletinin ditor të MPB-së.

Më datë 10.06.2024 në ora 22:08 në Komisariatin e Policisë Probishtip, nga ana e Emergjencës Mjekësore Probishtip është paraqitur me lëndime të rënda T.J (38). Sipas njoftimit, lëndimet i ka pësuar gjatë kryerjes së detyrave të punës në një minierë në fshatin Dobrevë të rajonit të Probishtipit. Është kryer një kontroll.

Me datë 11.06.2024 në ora 00:48 në Komisariatin e Policisë Probishtip, nga ana e Emergjencave Mjekësore Probishtip është raportuar se tek ta është sjellë me lëndime të rënda AR (20) nga Probishtip. Sipas njoftimit, lëndimet i ka pësuar gjatë kryerjes së detyrave të punës në një minierë në Probishtip. Është kryer këqyrja dhe po zbardhet rasti.

The post Dy minatorë të plagosur rëndë në turnin e natës në një minierë në Probishtip appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy