Filipçe: Vetëm me vaksinim mund të arrijmë imunitetin kolektiv

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook njoftoi edhe një herë përfitimet e vaksinimit.

“Tani është koha për të kontribuar në një kapërcim më të shpejtë të pandemisë së coronavirusit. Procesi i imunizimit është para nesh dhe vetëm me vaksinimin e një numri të madh të qytetarëve do të mund të fitojmë imunitet kolektiv. Bëni kërkesë për vaksinim sot”, ka shkruar Filipçe.

Kushdo që dëshiron të vaksinohet mund të regjistrohet në vakcinacija.mk./Telegrafi/

Filipçe: Vetëm me vaksinim mund të arrijmë imunitetin kolektiv shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy