Gjatë muajit dhjetor në Maqedoni humbën jetën 740 pacientë me COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gjatë vitit 2020 në coronavirusi kanë humbur 740 pacientë.

Kjo është 4 për qind më pak se muaji i kaluar kur u regjistruan 769 raste të vdekjeve nga coronavrusi. Numrat në nëntor dhe dhjetor janë shumë më të larta se të muajve paraprak.


Maqedonia e Veriut në vitin 2021 hyn me mbi 19 mijë raste aktive

Advertisement

Instituti për Shëndet Publik gjatë ditës së djeshme regjistroi 741 pacientë të shëruar, ku prej tyre 248 ishin nga Shkupi, 83 nga Kumanova, 30 Tetova, Struga 32, Gostivari 27 dhe në qytete tjera.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 83.329. Gjatë ditës së djeshme u regjistruar 536 raste të reja./Telegrafi/

Gjatë muajit dhjetor në Maqedoni humbën jetën 740 pacientë me COVID-19 shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy