Gjenden 10 emigrantë në Demir Kapi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siç tha sot për MIA-n, zëdhënësi i SPB Veles, Verolub Dodevski tha se mbrëmë janë gjetur 10 emigrantë në Demir Kapi, ndërsa shoferi i cili i ka transportuar është arraatisur.

Mbrëmë rreth orës 23:20 në Gradsko në drejtim të Gjevgjelisë, zyrtarët policorë kanë ndaluar automjetin “audi”, me tabela të Shkupit, ndërsa tuomjeti nuk është ndaluar, por ka rritur shpejtësinë.

Automjeti ka goditur automje, ndërsa shoferi është arratisur, kurse në automjet janë gjetur 10 emigrantë nga India, të cilët më vonë janë bartur në Qendrën transitore në për emigrantë në Gjevgjeli.

Advertisement

Këqyerjen e vendit të ngjarjes e ka kryer ekipi i policië në Negotinë dhe prokurori publik.

“Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të parashtrohet parashtresë adekuate”, tha Dodevski./Telegrafi/

Gjenden 10 emigrantë në Demir Kapi shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy