Gjithsej 32 të vdekur nga coronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.558 testime janë regjistruar 199 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 157 janë në Shkup, nga 6 në Kumanovë dhe Kavadar, nga 4 në Prilep, Gostivar, Kërçovë dhe DIbër, Veles 3, Manastir, Shtip, Strugë, Sveti Nikole dhe Kriva Pallankë nga 2 dhe 1 në Bogdanci.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 13 persona, ndërsa 13 prej tyre janë nga Shkupi, 6 nga Tetova, 3 nga Gostivari, 2 nga Velesi dhe nga 1 në Prilep, Kavadar, Ohër, Strumicë, Strugë, Sveti Nikole, Radovish dhe Dellçevë. ISHP po ashtu ka regjistuar edhe 556 pacientë të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 180.243 raste të reja, ndërsa prej tyre 159.365 janë shëruar dhe 5.097 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 14.781./Telegrafi/

Advertisement

Gjithsej 32 të vdekur nga coronavirusi në 24 orët e fundit në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy