Gjobiten 108 shofer në Shkup, 13 për vozitje pa patentë shofer

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (20.05.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit, me çka janë shqiptuar 108 masa.

“Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 108 masa, nga të cilat 13 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, tetë masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit, pesë masa për mospërdorim të rripit të sigurisë…”, njoftojnë nga MPB.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta./Telegrafi/

The post Gjobiten 108 shofer në Shkup, 13 për vozitje pa patentë shofer appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy