Gjobiten 200 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Brendshme, me një radar të pajisur posaçërisht për regjistrim gjatë natës, zhvilloi kontrolle të intensifikuara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për të ndaluar automjetet që lëviznin me shpejtësi më të lartë se sa është e lejuar, me ç’rast janë gjobitur 200 shoferë.

Nga këto, siç njoftojnë nga Ministria e Brendshme, në periudhën prej 21:00 (28.07.2021) deri 01:00 (29.07.2021), 31 automjete lëviznin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se sa ishte e lejuar, ndërsa tre automjete kanë lëvizur me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë në ditët në vijim”, thonë nga Ministria e Brendshme dhe apelojnë pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë rregullat e komunikacionit./Telegrafi/

Gjobiten 200 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy