Gjobiten 330 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në rrugën Shkup-Ohër

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në ditët e fundit, Ministria e Brendshme ka kryer kontrolle të intensifikuara në komunikacion në seksionin Shkup-Ohër-Shën Naum, ndërsa gjatë ditës së djeshme (10.04) janë gjobitur 330 shoferë për tejkalim të shpejtësisë.

Në këtë mënyrë, 21 shoferë vozitën me deri në 70 kilometra në orë mbi kufirin e shpejtësisë, ndërsa 124 me një shpejtësi prej mbi 50 kilometra në orë mbi kufirin e shpejtësisë.

Kontrollet e intensifikuara vazhdojnë sot dhe në ditët në vijim, ndërsa është e qartë se ka një rënie të numrit të aksidenteve të trafikut në periudhën kur zbatohen këto kontrolle./Telegrafi/

Gjobiten 330 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në rrugën Shkup-Ohër shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy