Haraçinë, nuk ka zjarre aktive

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zjarri i cili përfshiu një pjesë të Grushinës dhe u përhapë drejtë Haraçinës është ndërprerë dhe nuk është më aktiv.

“Punonjësit e NKP ,,Ambienti” sot kanë inspektuar vendin e përfshirë nga zjarri i ditës së djeshme. Është konstatuar se për momentin nuk ka zjarre aktive që mund të paraqesin rrezik për banorët.

Gjatë ditës së sotshme kjo pjesë do të vazhdojë të mbahet nën vëzhgim nga punonjësit e NPK ,,Ambienti” -Haraçinë”, thuhet në faqen zyrtare të komunës në Facebook.

Haraçinë, nuk ka zjarre aktive shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy