Hasani: Spitalet janë të stërmbushura, edhe në spitalet privat vështirë se ka vende të lira

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zv. ministri i Shëndetësisë Ilir Hasani në profilin e tij në Facebook shkruan thotë se spitale janë të stërmbushura dhe është vështirë të gjenden vende të lira edhe në spitalet private.

“Përderisa spitalet janë të stërmbushura me pacientë që trajtohen nga komplikime me Covid 19, e bile as edhe në spitale private vështirë të gjesh vend të lirë, në lokale e kafene ahengu ska të ndalë.

Ky moskujdes do të na kushtoj”, shkruan Hasani.

Zv. kryeministri u bën thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar./Telegrafi/

Advertisement

Hasani: Spitalet janë të stërmbushura, edhe në spitalet privat vështirë se ka vende të lira shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy