Hetim kundër një shtetasi italian i kapur me marihuanë në Aeroportin e Shkupit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siç njoftojnë nga MPB, Prokuroria Publike dha urdhër për zbatimin e hetimeve kundër 38 vjeçarit nga Italia i cili dyshohet se ka kryer vepër penale për drogë.

“Më 17 maj, në Aeroportin Ndërkombëtar Shkup, gjatë kontrollit, në çantën e tij janë gjetur 8.01 gram marihuanë, 3.33 gramë hashish dhe 18 mililitra vaj hashishi”, theksojnë nga MPB.

Për shkak të rrezikut nga arratisje, Prokuroria Publik propozoi në gjykatë caktimin e masës së paraburgimit./Telegrafi/

Hetim kundër një shtetasi italian i kapur me marihuanë në Aeroportin e Shkupit shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy