Hisni Ismaili u largua nga Alternativa: Fraksioni formon një këshill koordinues nën drejtimin e tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmë në Tetovë, deputeti alternativ Hisni Ismaili është zgjedhur në krye të Këshillit Koordinues të fraksionit, në mbledhjen ku kanë marrë pjesë përfaqësues të 13 degëve të partisë.

“Mbrëmë në Tetovë fraksioni i ndarë nga partia politike “Alternativa”, e cila gjatë këtyre muajve në shumicën e degëve vendosi të ndërpresë aktivitetet e saj brenda partisë, njëzëri vendosi të formojë Këshillin Koordinues.
Në mbledhjen e mbrëmshme ku morën pjesë 13 degë me përfaqësuesit e tyre, përfaqësues nga Forumi i Gruas dhe përfaqësues nga Forumi Rinor, u formua Këshilli Koordinues, ku përveç diskutimit për situatën politike në vend, ky Këshill i sapoformuar. mori vendimet e mëposhtme:

Për koordinator u zgjodh deputeti i Zonës Zgjedhore 6, Hisni Ismaili,  me mbështetjen unanime të përfaqësuesve nga degët përkatëse;

“Gjithashtu, përveç koordinatorit, Këshilli njëzëri zgjodhi Muaz Emin për zëvendëskoordinator, ndërsa zëdhënës Meriton Tsivuli nga Kryesia”, thuhet në njoftim.

Advertisement

Përfaqësuesve të takimit, siç shkruhet, u theksua se në të ardhmen do të njoftohen për veprimet e ardhshme politike.‎

Me ndarjen e fraksionit dhe largimin e Ismailit, Alternativa tani numëron dy deputetë në Kuvendin e Maqedonisë në vend të tre./Telegrafi/

Hisni Ismaili u largua nga Alternativa: Fraksioni formon një këshill koordinues nën drejtimin e tij shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy