Kallëzim penal për një person nga Likova për zhvatje, ka dhënë 1.500 euro për të kërkuar 90.000 euro

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sektori për Punë të Brendshme – Tetovë ngriti kallëzim penal kundër 52 vjeçarit B.S nga fshati Opae e Komunës së Likovës i dyshuar për veprën penale “zhvatje”.

“Gjatë vitit 2014, i akuzuari ka dhënë hua, ndërsa interesi mujor të jetë 500 euro dhe borxhi kryesor të mbesë i njëjtë”, thonë nga MPB.

Nga policia shtojnë se H.I pasi nuk ka arritur që ta kthejë borxhin kryesor dhe interesin, disa herë ka rritur borxhin kryesor i cili në vitin 2015 ka qenë 20.000 euro.

“Me kërkesë dhe kërcënim nga B.S, H.I në janar të vitit 2016 me marrëveshje noteri ia ka nënshkruar shtëpinë në fshatin Opae të B.S”, thonë nga policia.

Advertisement

Derisa viktima ka qenë jashtë për të siguruar shumën, B.S, thonë nga MPB, ka detyruar bashkëshorten e H.I dhe familje ta lëshojnë shtëpinë.

“Pasi është kthyer në tetor të vitit 2020, H.I me ndërmjetës ka kontaktuar me të akuzuarin i cili ka kërkuar 90.000 euro për t’ia kthyer shtëpinë”, thonë nga policia./Telegrafi/

Kallëzim penal për një person nga Likova për zhvatje, ka dhënë 1.500 euro për të kërkuar 90.000 euro shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy