Kërmov: Pa kuorumin e OBRM-PDUKM-së, Kodi Penal nuk do të miratohej

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deputeti i partisë maqedoanse E majta, Borisllav Kërmov thotë se populli duhet t’i shpallë treshën LSDM, OBRM-PDUKM dhe BDi për shoqata kriminale.

Sipas tij, ndryshimet në Kodin Penal nuk do të miratoheshin nëse OBRM-PDUKM nuk do të siguronin kuorumin.

“OBRM-PDUKM me ndihmën e LSDM-BDI i amnistoi funksionarët për kriminalitet milionësh, në krye me Gruevskin. Paramendoni, sot deputeti Igor Janushev nga OBRM-PDUKM, u dënua me kusht me 2 vute burg për 5 milionë euro krim”, tha Kërmov duke shtuar se populli i zakonshëm dënohet me burg për bukë.

Ndryshe, deputetët gjatë ditës së djeshme në seancën e 125-të votuan ndryshimet dhe plotësimet në Kodin Zgjedhor, ndërsa sot Presidenti Pendarovski u shpreh se do ta nënshkruajë Dekretin./Telegrafi/

Advertisement

Kërmov: Pa kuorumin e OBRM-PDUKM-së, Kodi Penal nuk do të miratohej shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy