Kovaçevski nesër takohet me presidentin turk Erdogan

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski nesër, më 13 qershor 2022, në Stamnoll do të takohet me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, në kuadër të vizitës së tij të punës.

Nga kabineti i tij, thonë se takimi i kryeministrit Kovaçevski me presidentin Erdogan është konfirmim i marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira me Turqinë dhe është planifikuar të diskutohen disa çështje bilaterale me interes për të dyja vendet.

The post Kovaçevski nesër takohet me presidentin turk Erdogan appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy