Kovaçevski organizoi pritje me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores amerikane

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sonte ka organizuar pritje me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores amerikane, Kate Marie Byrnes.

Kryeministri theksoi se ambasadorja Byrnes ishte e pranishme në një periudhë vendimtare për vendin dhe se ajo do të mbetet gjithmonë mike e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Bashkëpunimi ynë në vitet e kaluara ka qenë i partneritetit dhe i ngushtë, siç i ka hije bashkëpunimit të dy vendeve, marrëdhëniet e të cilave kanë qenë të forta që nga dita e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike, por edhe më parë”, tha kryeministri Kovaçevski.

Në pritje morën pjesë ministra, ekspertë dhe përfaqësues të tjerë politik dhe nga komuniteti i biznesit./Telegrafi/

Advertisement

Kovaçevski organizoi pritje me rastin e përfundimit të mandatit të ambasadores amerikane shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy