Krisma mes policisë dhe disa personave në dalje të Shkupit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot rreth orës 16:00 në dalje të Shkupit, rrugës për në Tetovë ka ndodhur një aksident i armatosur mes forcave të policisë dhe disa personave të panjohur.

Raportohet se gjatë tentimit për të privuar nga liria tre persona policia ka përdorur dhe armët.

Këtë e konfirmojnë edhe dëshmitarët okularë sipas të cilëve të shtëna ka pasur nga të dyja palët.

Alsat mëson se gjatë këtij aksioni policorë 2 persona janë arrestuar, derisa i treti ka arritur të shpëtoj nga prangat e policisë.

Advertisement

Nga Ministria për Punë të Brendshme konfirmojnë rastin dhe njoftojnë se me informata më të hollësishme do të dalin më vonë.

Krisma mes policisë dhe disa personave në dalje të Shkupit shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy