Kuvendi i Maqedonisë së Veriut anulon të gjitha aktivitetet, përveç Këshillit Kombëtar për Integrime

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Për shkak të tragjedisë së tmerrshme që ndodhi sonte në Bullgari, të gjitha aktivitetet në Kuvend janë shtyrë për sot, njoftojnë nga zyra e kryetarit Talat Xhaferi.

“Përveç Këshillit Kombëtar për Integrime Evropiane, i cili do të mbahet sepse tashmë kanë ardhur ambasadorët, nuk do të ketë ngjarje të tjera.

Diskutimet në Këshillin Kombëtar për Integrime Evropiane do të reduktohen shumë dhe i gjithë komisioni do të jetë formalisht i shkurtër”, thuhet në Kuvend.

Nga atje ata u dërgojnë ngushëllime familjeve të viktimave./Telegrafi/

Advertisement

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut anulon të gjitha aktivitetet, përveç Këshillit Kombëtar për Integrime shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy