Kuvendi sërish pa kuorum, nuk miratohen një sërë ligjesh

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shterur debatin për një sërë ligjesh, të cilat ishin në rend dite të seancës së 32-të me radhë.

Por, të njëjtat nuk janë miratuar, pasi nuk ka pasur kuorum.

Fjala është për ligjin për prokurime publik me procedurë të shkurtër, për Ligjin për dhënien e shërbimeve financiare nga distanca, për ligjin për llogarinë përfundimtare të Buxhetit shtetëror për vitin 2019 dhe të tjera.

Votimi ndaj këtyre ligjeve do të caktohet sërish.

Advertisement

Kuvendi sërish pa kuorum, nuk miratohen një sërë ligjesh shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy