LSDM mban Kongresin e 29-të, do të analizohet rezultati zgjedhor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë sot do ta mbajë Kongresin e 29-të në cilin do të analizohen rezultatet zgjedhore.

Kryetari i deritashëm i partisë, Dimitar Kovaçevski pas disfatës në zgjedhje, në Këshillin Ekzekutiv të partisë, zyrtarisht dha dorëheqje nga kryetari i partisë dhe kërkoi Kongres dhe organizim të zgjedhjeve të brendshme në parti.

Në ndërkohë më 6 qershor përfundoi afati për kandidat për kryetar të LSDM-së dhe u paraqitën Sllavjanka Petrovska, Venko Filipçe, Jovan Despotovski dhe Aleksandar Bajdevski.

Zgjedhjet e brendshme do të mbahen më 30 qershor, ndërsa të drejtë vote kanë të anëtarët e LSDM-së./Telegrafi/

Advertisement

The post LSDM mban Kongresin e 29-të, do të analizohet rezultati zgjedhor appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy